Martin Lange pokazuje \”Oddychaj\”

11 marca 2021
ok. 2 minut czytania

Michał Lange i Marcin Makowiec, czyli Martin Lange, w dorobku mają współpracę z Rosalie., Reni Jusis, Michałem Szpakiem i Kasią Lins, a to tylko część długiej listy. Po kilku latach pracy studyjnej nad muzyką innych artystów, prezentują emocjonalną, osadzoną w indiepopowym klimacie, autorską odsłonę. Premierowy singiel \”Oddychaj\” jest dla nich nowym otwarciem.

– Numer powstał w oparciu o uczucia i obawy towarzyszące mi w momencie stawania się ojcem, ale w centrum narracji stawia samą relację – wyjaśnia Michał Lange. – Niekoniecznie musi odnosić się do rodzicielstwa, może opowiadać o dbaniu o siebie nawzajem, o trosce o drugiego człowieka.

Debiutancki klip Martina Lange powstał w malowniczej nadmorskiej scenerii. Klimat północnej Polski nie jest bez znaczenia w twórczości trójmiejskiego duetu, czego ujścia możemy spodziewać się na całym albumie.

– Tuż po pierwszym przesłuchaniu utworu \”Oddychaj\” niemal natychmiast do głowy nasunął nam się jeden bardzo konkretny temat – strata – mówi reżyserzy wideo, Łukasz Ruciński i Michał Włodarczyk. – Zdecydowaliśmy się opowiedzieć historię, w której w metaforyczny sposób pokazujemy, jak wielkie spustoszenie w życiu może spowodować i jak ciężko sobie z nią poradzić. Dopiero moment akceptacji i pogodzenia się z sytuacją – niezależnie w jaki sposób dotrzemy do tego etapu, przynosi nam spokój i w końcu pozwala zrobić krok do przodu. Surowa nadmorska zimowa sceneria była idealnym tłem dla naszej opowieści, choć wymagająca nie tylko dla realizacji, ale również dla grających nasze postaci artystów. Nasza interpretacja różni się od pierwotnej intencji twórcy tekstu, ale to tylko pokazuje jak bardzo uniwersalne wydaje się być jego znaczenie.