Martina M składa hołd kobietom

17 października 2016
ok. 1 minuta czytania

Za produkcję muzyczną nagrania „Koleżanko” odpowiada Janek Smoczyński (Kayah Transoriental Orchestra, Bovska, Urszula Dudziak). – To dla mnie coś w rodzaju hołdu niezależnym i silnym kobietom – wyjaśnia wokalistka. – To utwór inspirowany gronem moich przyjaciółek, które pomimo codziennych przeciwności, walczą o swoje, są paniami własnego losu. Zawsze kojarzyły mi się z warszawskimi syrenkami, w tym znaku jest jakaś siła.

Za reżyserię teledysku do piosenki odpowiedzialny jest Konrad Kultys. W klipie pojawia się parę ciekawych osobowości z muzycznego świata, takich jak dziennikarka Radio Zet Chilli – Gabi Drzewiecka – oraz wokalistka i kompozytorka – Agi Brine. Wideo można obejrzeć tutaj.

Krążek „Prozopopeja” ukazał się nakładem Fonobo Label.

Martina M to wokalistka i autorka piosenek. Współpracowała z takimi artystami jak Sokół i Pono, Afromental czy Ten Typ Mes. Na koncie ma EP-kę „Extended Play” wydaną w 2011 roku, która wyprodukowana została w studiu Otrabarwa przez Olka Kowalskiego (Czarny HiFi Banda, producenta ostatniej płyty Ani Dąbrowskiej) oraz Jana Szareckiego (Err Bits) i Piotra Adamczyka (Uncl).