Mastodon i klątwa sułtana

28 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Siódmy longplay metalowców trafi do sprzedaży 31 marca. Na singel promujący dzieło wybrano „Sultan’s Curse”. Kawałka z soczystym riffem można posłuchać pod tym adresem.

Kto chce sprawdzić, jak powstawał nadchodzący krążek, może z kolei obejrzeć pierwszą odsłonę tak zwanego „making of”. Wideo dostępne jest tutaj.

Muzyków podczas sesji wsparł sprawdzony już producent, Brendan O’Brien (longplay „Crack The Skye” z 2009), który nagrywał wcześniej z AC/DC, Rage Against the Machine czy Pearl Jam. Sesja odbywała się w okolicach rodzinnego miasta metalowców, Atlanty. Mastodon następnie przenieśli się do Henson Studios w Los Angeles.

Oto tracklista:
„Sultan’s Curse”
„Show Yourself”
„Precious Stones”
„Steambreather”
„Roots Remain”
„Word To The Wise”
„Ancient Kingdom”
„Clandestiny”
„Andromeda”
„Scorpion Breath”
„Jaguar God”

Mastodon to amerykańska metalowa formacja, która działa od 2000 roku. Wśród sympatyków bandu znajdują się Metallica, Pearl Jam, Queens of the Stone Age, CeeLo Green i Feist. W 2011 roku osiągnęli 10. pozycję na liście Billboard Top 200, a singel „Curl of the Burl” zaliczył dwukrotną nominację do Grammy Award. Kapela dotąd ma na koncie sześć albumów, z których ostatni to „Once More 'Round the Sun” z czerwca 2014 roku.