Mastodon tworzy muzykę do tańca i jogi

23 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Muzyków podczas sesji wspiera sprawdzony już producent, Brendan O’Brien (longplay „Crack The Skye” z 2009), który nagrywał wcześniej z AC/DC, Rage Against the Machine czy Pearl Jam. Sesja odbywa się w okolicach rodzinnego miasta metalowców, Atlanty. – Chcemy wracać na noc do domów, do naszych łóżek – wyjaśnia frontman i basista Troy Sanders.

Premiera niezatytułowanego krążka planowana jest na marzec. Jeśli wierzyć zapewnieniom wokalisty z wideo-zapowiedzi, na niezatytułowanym albumie znajdziemy elementy heavy metalu, R&B, muzyki celtyckiej, muzykę do tańca, muzykę do siedzenia, muzykę do jogi i innych ćwiczeń. Klip, który na razie niewiele zdradza, można obejrzeć tutaj.

Po nagraniach w Kennesaw, w stanie Georgia, muzycy przenieśli się do Henson Studios w Los Angeles. Wśród potwierdzonych tytułów mamy „Show Yourself”, „Precious Stones” i „Your Own Blood”.

Mastodon to amerykańska metalowa formacja, która działa od 2000 roku. Wśród sympatyków bandu znajdują się Metallica, Pearl Jam, Queens of the Stone Age, CeeLo Green i Feist. W 2011 roku osiągnęli 10. pozycję na liście Billboard Top 200, a singel „Curl of the Burl” zaliczył dwukrotną nominację do Grammy Award. Kapela dotąd ma na koncie sześć albumów, z których ostatni to „Once More 'Round the Sun” z czerwca 2014 roku.