Matisyahu na dwóch koncertach w Polsce

14 kwietnia 2015
ok. 1 minuta czytania

Matisyahu to amerykański wokalista, który w swojej twórczości łączy reggae, rock i hip-hop z żydowskim folklorem. Karierę zaczynał na początku XXI wieku – w 2004 roku wydał debiutancki album „Shake Off The Dust…Arise”, z którego pochodzi jeden z jego najpopularniejszych singli, „King Without A Crown”. W kolejnych latach ukazały się płyty „Youth” (2006), „Light” (2009) i „Spark Seeker” (2012). Każdorazowo Matisyahu zbiera bardzo dobre recenzje, niejednokrotnie też był wyróżniany i nagradzany za swoją twórczość, m.in. w 2006 roku, kiedy został ogłoszony przez magazyn „Billboard” topowym artystą reggae.

Początkowo na scenie występował w jarmułce, a jego teksty wielokrotnie dotyczyły relacji łączących go z Bogiem. Przełom nastąpił w 2012 roku przy płycie „Spark Seeker”, na której można usłyszeć wyraźne elektroniczne inspiracje. Matisyahu pozbył się tu jarmułki i chasydzkiej brody, choć jego wiara pozostała niezmieniona.

Dorobek Matisyahu zamyka płyta „Akeda”, która ukazała się w 2014 roku. Promowały ją m.in. single „Surrender” (do sprawdzenia tutaj) i „Broken Car” (pod tym adresem).

Bilety na koncerty Matisyahu w Polsce są już dostępne w punktach sprzedaży. Wejściówki na koncert w Gdańsku dostępne są m.in. na Tickets.soundrive.pl i w punktach stacjonarnych. Bilety na koncert we Wrocławiu można kupować na stronach Ticketpro.pl, Biletin.pl oraz Eventim.pl.