Matt Dusk zainspirowany animacjami z lat 60. i Frankiem Sinatrą

5 lipca 2020
ok. 2 minut czytania

– Myśląc o teledysku do tej piosenki chciałem zrobić coś innego niż to, co robiliśmy do tej pory – mówi Dusk. – \”Summer Wind\”, jak zresztą cały album, przenosi nas w czasie do epoki, w której utwór został pierwotnie napisany i wydany. Chciałem aby teledysk nawiązywał do kreskówek, które w tamtych czasach – tak jak ta muzyka – towarzyszyły mi w dorastaniu. Ma on wywoływać emocje, które odczuwamy podczas oglądania \”Flintstonów\” i innych animacji z połowy lat 60. Został celowo zaprojektowany tak, aby wyglądał, jakby powstał w 1966 roku, podobnie jak piosenka, która go zainspirowała. Mam nadzieję, że ludzie wczują się w klimat tamtych lat, gdy zobaczą wideo i usłyszą nagranie. Podoba mi się pomysł tworzenia nowej sztuki inspirowanej nostalgią i myślę, że ją zrealizowaliśmy.

Z okazji premiery \”Summer Wind\”, 5 lipca Matt Dusk zagra dla fanów koncert, który można będzie oglądać na Facebooku. Początek transmisji o godzinie 20:00.

Nagranie \”Summer Wind\” zapowiada album \”Sinatra with Matt Dusk\”, który jest swoistą podróżą do czasów, w których Frank Sinatra, idol Matta, był u szczytu popularności. W czasy elegancji i zmysłowości, zadymionych klubów Las Vegas z lat 60., gdy na listach przebojów królowały dzisiejsze standardy – \”Come Fly With Me\”, \”I\’ve Got You Under My Skin\” czy \”Fly Me To The Moon\”.

Oto tracklista:
1. Fly Me To The Moon
2. Under My Skin
3. Too Marvelous
4. I Only Have Eyes
5. Summer Wind
6. Luck Be A Lady
7. They Cant Take That Away
8. Come Fly With Me
9. Lady Is A Tramp
10. You Make Me Feel So Young
11. My Way with Zbigniew Wodecki – bonus track
12. On The Street Where You Live
13. Besame Mucho
14. Learnin\' The Blue

Matt Dusk to dobrze znany w Polsce kanadyjski wokalista, który od lat czaruje swoimi jazzowo-swingującymi hitami pochodzącymi z kilku złotych (\”Good News\”, \”JetSetJazz\”) i platynowych albumów (\”Just The Two of U\”s, \”My Funny Valentine\”, \”Old School Yule\”). Laureat wielu nagród w tym Diamentu Trójki i Róż Gali 2016 w kategorii muzyka. Na koncie ma współpracę z wieloma wybitnymi artystami między innymi z Margarett (wspólny album \”Two Of Us\”), Sanah, Rafałem Brzozowskim, Aga Zayran czy Edyta Górniak.