Max Richter napisze muzykę do „The Leftovers”

17 lutego 2014
ok. 1 minuta czytania

„The Leftovers” powstaje na podstawie wydanej w 2011 roku postapokaliptycznej powieści Toma Perrotty pod tym samym tytułem. Dzieło opowiada o mieszkańcach Mapleton. To zwykła podmiejska społeczność, która wiedzie dość komfortowe życie. Do czasu, kiedy nagle traci ponad 100 swoich członków. Nad chaosem, beznadzieją i traumą stara się zapanować nowy burmistrz, Kevin Garvey.

Głównego bohatera zagra Justin Theroux. Liv Tyler wcieli się w postać Meg, kobiety, która planuje wyjść za mąż, jednak w międzyczasie zostaje zwerbowana przez tajemniczą sektę. W serialu wystąpią także Amy Brenneman, Christopher Eccleston, Ann Dowd, Carrie Coon, Charlie Carver i Max Carver.

Za kamerą pilotowego odcinka stanął Peter Berg. Scenariusz, z pomocą autora literackiego pierwowzoru, napisał współtwórca „Zagubionych” oraz autor fabuły „W ciemność. Star Trek”, Damon Lindelof. Premiera 10-odcinkowego serialu odbędzie się w tym roku.

Twórcą muzyki do „The Leftovers” będzie Max Richter. Uznany kompozytor jest autorem ścieżek dźwiękowych do filmów „Kongres”, „Dziewczynka w trampkach” czy „Smak curry”.