Mąż Dolly Parton marzy o trójkącie z Jennifer Aniston

3 grudnia 2018
ok. 2 minut czytania

72-letnia piosenkarka i aktorka podczas programu „The Tonight Show with Jimmy Fallon” zaśpiewała piosenkę „Girl in the Movies” i przy okazji pochwaliła za rolę w filmie Jennifer Aniston.

– Mój mąż [Carl Dean] ma fisia na jej punkcie – mówi Dolly Parton. – Był bardziej podekscytowany, że zrobię z nią film, niż to, że miałem okazję napisać całą muzykę. Myślę, że on trochę fantazjuje na temat trójkąta z Jennifer Aniston.

Bohaterką filmu jest nastolatka z nadwagą o imieniu Willowdean, którą matka nazywa tytułową Kluską. Dziewczyna nie ma problemów ze swoim wyglądem, choć jej matka Rosie przed laty została miss szkoły. Dziewczynie nie przeszkadzają uwagi dotyczące jej wagi do czasu, gdy spotka chłopaka o imieniu Bo, który może być nią zainteresowany. Teraz dziewczyna będzie musiała skonfrontować się z tym czy naprawdę nie zależy jej na wyglądzie i przedefiniować relacje z matką.

Film powstał na podstawie bestsellerowej powieści Julie Murphy z 2015 roku.

Jennifer Aniston gra Rosie a Danielle Macdonald portretuje tytułowa bohaterkę. W filmie grają też Luke Benward, Odeya Rush, Dove Cameron, Harold Perrineau, Bex Taylor-Klaus oraz Ginger Minj.

Produkcja ma dość poważnie muzyczny charakter. Dolly Parton specjalnie na potrzeby filmu ponownie nagrała kilka swoich piosenek. Poza tym wokalistka napisała wspólnie z Lindą Perry sześć nowych piosenek, w których udzielają się Sia i Miranda Lambert. Na soundtracku zagrają też Alison Krauss, Elle King, czy Mavis Staples.

„Dumplin'” trafi do kin i do Netfliksa jeszcze w tym roku.