Meghan Markle w sukni za dwa miliony złotych

7 marca 2018
ok. 1 minuta czytania

Początkowo w mediach pojawiły się informację, że suknia ślubna Meghan Markle będzie kosztowała około 50 tysięcy dolarów. Jednak jak podaje magazyn „Look” aktorka pójdzie do ślubu w stroju wycenianym na około 550 tysięcy dolarów (1,86 miliona złotych). Nazwisko projektanta trzymane jest w tajemnicy.

Meghan Markle zdecydowała się na chrzest w kościele anglikańskim przed ślubem. Nie jest to konieczne by wziąć ślub, ale aktorka uznała, że zdecyduje się na ten gest ze względu na królową Elżbietę, która jest głową kościoła. Uroczystość poprowadzi arcybiskup Canterbury, Justin Welby.

Już 12 marca królowa Elżbieta i Meghan Markle po raz pierwszy pojawią się razem publicznie. Wydarzenie poświęcone będzie „oddaniu królowej dla Wspólnoty Brytyjskiej”, która liczy obecnie 2,5 miliarda ludzi. Na uroczystości w Westminster Abbey pojawi się także książę Karol, książę William oraz książę Harry. W ceremonii wezmą udział także premier Theresa May oraz 800 uczniów.

Książę Harry i Meghan Markle pobiorą się 19 maja. Ślub 33-letniego księcia i 36-letniej amerykańskiej aktorki odbędzie się w kaplicy św. Jerzego (St George’s Chapel), w tym samym miejscu, gdzie w 2005 roku pobrali się książę Karol i Camilla. Para ogłosiła zaręczyny w listopadzie 2017 roku.

Według różnych doniesień podczas ślubu księcia Harry’ego i Meghan Markle mają zaśpiewać Ed Sheeran, Spice Girls czy Stormzy. Gotowość do występu zgłosił tez Sam Smith.