Meghan Trainor śpiewa dla Smerfów

6 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Numer, który nagrała Meghan Trainor nosi tytuł „I’m a Lady”. – Kocham smerfy i poczułam prawdziwy zaszczyt, kiedy zaproponowano mi napisanie piosenki do ich nowego filmu – komentuje wokalistka. – Byłam tak podekscytowana, że zrobiłam to w jeden wieczór.

Numer wyprodukowali Martin Rene, Monsters & Strangers i sama Meghan Trainor. Piosenkę poznamy na początku 2017 roku.

W nowym filmie zobaczymy podróż Smerfetki i jej przyjaciół: Ciamajdy, Ważniaka i Osiłka w poszukiwaniu zaginionej wioski, którą odnaleźć chce też zły czarodziej Gargamel. Pełna przygód i niebezpieczeństw wyprawa doprowadzi do odkrycia jednego z największych sekretów w dziejach smerfów. Dzieło ma być zupełnie nowym spojrzeniem na niebieskich ludzików i ich świat.

Za reżyserię odpowiada Kelly Asbury („Shrek 2”, „Gnomeo i Julia”). Premierę wyznaczono na 26 maja 2017 roku.

Przypomnijmy, że wcześniejsze filmy – „Smerfy” (2011) i „Smerfy 2” (2013) – przyniosły aż 910 milionów dolarów wpływów.

Smerfy pojawiły się w świecie popkultury w 1958 roku. W latach 80. telewizja NBC zrealizowała animowany serial, który podbił cały świat.

Meghan Trainor w swojej muzyce chętnie sięga po inspiracje z lat 50. i 60. Na koncie ma albumy „Title” (2015) i „Thank You” (2016), z których pochodzą przeboje „All About That Bass”, „Lips Are Movin” czy „No”. Może też poszczycić się Grammy dla najlepszego nowego artysty.