Mela Koteluk, Kwadrofonik i piękna astronomia Baczyńskiego

22 lipca 2020
ok. 2 minut czytania

\”Astronomia\” to utwór promujący album \”Astronomia poety. Baczyński\”, który ukaże się 24 lipca 2020 z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zdjęcia do teledysku w reżyserii Jacka Tokarskiego, zrealizowano w Muzeum Rzeźby w Królikarni, Oddziale Muzeum Narodowego w Warszawie.

Z okazji obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wyjątkowe wydarzenie muzyczne – album \”Astronomia poety. Baczyński\” z piosenkami na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w wykonaniu Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik.

Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu są wspólnym dziełem Meli Koteluk oraz Bartka Wąsika, pianisty z kwartetu Kwadrofonik, który jest również autorem aranżacji.

Album ukaże się w najbliższy piątek, 24 lipca 2020 roku. Tego samego dnia w Sali pod Liberatorem (Muzeum Powstania Warszawskiego) odbędzie się koncert promujący tę płytę.

Organizatorem wydarzenia i wydawcą albumu jest Muzeum Powstania Warszawskiego.

– Od samego początku przyświecała nam intencja, by pokazać Baczyńskiego jako pacyfistę i mistyka, człowieka zakochanego w życiu – mówią artyści. – Zdołaliśmy odtworzyć czyste i jasne oblicze Krzysztofa oraz zwrócić uwagę na niezwykłą wrażliwość i uniwersalność jego twórczości. Zdaje się, że jego błyskotliwe spostrzeżenia na temat świata i ludzi wynikały bardziej z wybitnego zmysłu obserwacji i intuicji niż z doświadczenia życiowego, które zostało tak wcześnie przerwane.

\”Astronomia poety. Baczyński\” Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik to kolejny projekt muzyczny Muzeum Powstania Warszawskiego, które wydało tak znakomite albumy, jak \”Fogg – pieśniarz Warszawy\” w wykonaniu zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis, \”Jestem przestrzeń\” Moniki Borzym, \”Historie\” Andrzeja Smolika, Natalii Grosiak i Miuosha czy \”Placówka \’44\” w wykonaniu zespołu Voo Voo i ich gości.