Melanie C ostrzega nerwowych ludzi i przedstawia \”Overload\”

1 października 2020
ok. 2 minut czytania

Utrzymane w spokojnym tempie nagranie z tropikalnymi elementami można sprawdzić poniżej. \”Overload\”, będący ostrzeżeniem dla nerwowych ludzi, jest następcą \”Fearless\”, \”In And Out Of Love\”, \”Blame It On Me\” i \”Who I Am\”. Wszystkie piosenki zapowiadają nowy album gwiazdy Spice Girls. Longplay, zatytułowany po prostu \”\’Melanie C\”, ukaże się w najbliższy piątek, 2 października.

Wśród utworów, którymi wokalistka dzieli się na tej płycie, znajduje się zabarwiony
napędzany nieoczywistymi beatami \”Escape\” o ucieczce od codzienności. Letni \”Self Love\” to swoisty ukłon w stronę Donny Summer, a miłość Melanie do Billie Eilish dała o sobie znać w nastrojowym, intymnym \”Nowhere to Run\”.

Oto tracklista:
1. Who I Am
2. Blame It On Me
3. Good Enough
4. Escape
5. Overload
6. Fearless feat. Nadia Rose
7. Here I Am
8. Nowhere To Run
9. In And Out Of Love
10. End Of Everything

Melanie C jest istotnym głosem we współczesnym dyskursie na temat depresji, pozytywnego nastawienia do ciała i społeczności LGBTQ. Jej wpływ prawdopodobnie nigdy nie był bardziej widoczny, a niektórzy z najważniejszych w tym momencie twórców połączyli siły, aby z
nią pracować. Obok Rae Morris i Fryars, którzy byli współtwórcami pierwszego singla \”Who I Am\”, znaleźli się także Jonny Lattimer (Ellie Goulding, James Bay, Rag\’n\’Bone Man), Future Cut (Little Mix, Shakira, Lily Allen), Tom Neville (Dua Lipa, Kesha, Calvin Harris) i Shura.

Melanie C wydała dotąd 7 solowych płyt, z których ostatnia to \”Version of Me\” z 2016 roku.

Spice Girls wylansowały przeboje \”Wannabe\”, \”Say You\’ll Be There\”, \”Who Do You Think You Are\”, \”Viva Forever\” czy \”Spice Up Your Life\”. Dyskografię zespołu zamyka album \”Forever\” z 2000 roku.