Men I Trust powracają do Warszawy

8 lipca 2020
ok. 2 minut czytania

Men I Trust to trio z Montrealu, które zaskakuje świeżym podejściem do muzyki indie. Zespół powstał w 2014 roku, a jego początki były dosyć nietypowe – dwójka licealnych przyjaciół, Jessy (bas i gitara) oraz Dragos (klawisze), rozpoczęło działalność bez wokalisty. Dopiero później dołączyła do nich gitarzystka Emma, która stała się również głosem grupy.

Muzyka zespołu jest niesamowicie przestrzenna, a jej słuchanie można porównać do dryfowania na niekończącej się fali. Piosenki takie jak \”Lauren\”, \”Tailwhip\” czy \”Show Me How\” pozwalają na chwilę przenieść się do innej, lepszej rzeczywistości pełnej słońca i spokoju.

Zespół zadebiutował w 2014 roku, wydając EP-kę zatytułowaną \”Men I Trust\”. Pierwszy album długogrający zatytułowany \”Headroom\” (jeszcze bez Emmy Proulx na wokalu) wydali w 2015 roku. Emma dołączyła do grupy na stałe rok później, a zespół już jako trio rozpoczął koncertowanie na całym świecie i występował na takich festiwalach jak Coachella i Lollapalooza. W tym czasie Men I Trust nagrali 12 singli, w tym \”Show Me How\”, \”I Hope To Be Around\” i \”Tailwhip\”, z czego 8 znalazło się na następnym albumie grupy. \”Oncle Jazz\” ukazał się w 2019 roku.

Men I Trust po raz pierwszy przed polską publicznością zaprezentują materiał z najnowszej płyty 23 lutego 2021 w warszawskim klubie Niebo. Bilety w cenie 69 zł będą dostępne od 10 lipca na fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl i w Empikach.