Menadżer Childisha Gambino zaprzecza, że \”This is America\” jest plagiatem

26 czerwca 2018
ok. 2 minut czytania

W internecie pojawiły się sugestie, że \”This is America\” przypomina kompozycję \”American Pharaoh\” Jase\’a Harleya.

Dość nerwowo zareagował na to Fam Udeorji, rzecznik Childisha Gambino. Na swoim Twitterze Fam Udeorji w niewybrednych słowach skomentował oskarżenia i jednocześnie dodał, że piosenka \”This is America\” ma trzy lata i że są na to dowody w postaci plików pro tools.

Tymczasem Jase Harley stwoerdził, ze pochlebia mu iż ktoś połączył jego twórczość z piosenką \”This is America\”, ale zaapelował by nie tracić z oczu tego co chce przekazać Childish Gambino bo to jest w całej sprawie najważniejsze. Wpis na Instagramie można zobaczyć poniżej.

Nazwisko Donalda Glovera kojarzone jest ostatnio głównie z aktorstwem (wystąpił np. jako Lando Calrissian w filmie \”Han Solo: Gwiezdne wojny – historie\”) jednak jego dorobek artystyczny jest dużo szerszy. Przez kilka lat był scenarzystą \”Rockefeller Plaza 30\”, później występował w sitcomie \”Community\”. Glover jest również raperem, tworzy pod szyldem Childish Gambino i jest autorem oraz wykonawcą jednego z najbardziej kontrowersyjnych numerów w ostatnim czasie, wspomnianego \”This is America\”.