Menomena i Kling Klang na Off Festival

1 czerwca 2008
ok. 2 minut czytania

Menomena to jedna z najciekawszych grup na amerykańskiej scenie indie – krytycy mówią o niej, że brzmi jak nikt inny, a opiniotwórczy portal Pitchfork obie jej płyty umieścił w sekcji „Best New Music”.

Liverpoolscy Kling Klang nazwę wzięli od grupy Kraftwerk. Grają współczesny krautrock, porównywany zarówno do Can, jak i Death In Vegas.

Będą też kolejni artyści z Polski. L.U.C. i Rahim to duet pierwszoligowych polskich raperów w konceptualnym projekcie – proteście wobec degradacji ekologicznej Ziemi.

Afro Kolektyw gra hip-hop na instrumentach i jak żaden zespół w Polsce, łącząc go z jazzem i funkiem. A Shofar to Raphael Rogiński, Mikołaj Trzaska i Macio Moretti – trzy wybitne osobowości europejskiej muzyki improwizowanej w projekcie łączącym muzykę żydowską i free jazz.

Na imprezie, która odbędzie się między 8 a 10 sierpnia na terenie Słupna Park w Mysłowicach łącznie pojawi się ponad 50 wykonawców. Udział potwierdzili: Iron & Wine, Clinic, Of Montreal, British Sea Power, James Chance, Singapore Sling, Caribou, Dat Politics, Homo Twist, Dick 4 Dick, Leszek Możdżer z projektem Lutosphere, Motion Trio, Budyń i Sprawcy Rzepaku, Izrael ’83, Muchy, Waglewski Fisz Emade i Renton.

Dwudniowe karnety w sprzedaży od 9 maja dostępne są w następujących cenach:
od 9 maja do 19 czerwca: 65 złotych
od 20 czerwca do 7 sierpnia: 75 złotych
od 8 sierpnia: 85 złotych

Wejściówki kupić można w sieciach: Ticketpro.pl, Ticketportal.pl i Eventim.pl.

Bilety jednodniowe dostępne będą trakcie trwania festiwalu w cenie 45 złotych.