\”Męskie Granie 2020\”: Premiera singla \”Płoną góry, płoną lasy\”

13 listopada 2020
ok. 2 minut czytania

4 grudnia do sklepów trafi album \”Męskie Granie 2020\”. Album jest zapisem jedynego tegorocznego koncertu, który odbył się z Żywcu 8 sierpnia. \”Płoną góry, płoną lasy\” to singel pochodzący z płyty.

– \”Spełniłeś moje marzenie\” – powiedział Błażej do kierownika orkiestry Michała Kusha, tuż po wysłuchaniu wstępnego aranżu do \”Płoną góry, płoną lasy\”. Mnie też wgniotło w fotel, umówmy się, to coś zupełnie innego niż jakże genialny oryginał. Jednak świeże spojrzenie, ten bollywoodzki klimat i to jak bardzo nasz Król i reszta składu się w tym odnaleźli – to wszystko sprawiło, że powstał jeden z najlepszych tegorocznych numerów w naszej setliście – mówi Daria Zawiałow o pochodzącej z repertuaru Czerwonych Gitar kompozycji. – To wspaniale, że tak ponadczasowy utwór jakim niewątpliwie jest \”Płoną góry, płoną lasy\” doczekał się nowego życia i nowej interpretacji. Jestem dumna ze wszystkich, którzy maczali w tym palce. Muszę przyznać, że to był mój ulubiony moment koncertu tegorocznej Orkiestry Męskiego Grania.

To była szczególna edycja Męskiego Grania, trasy sponsorowanej przez Żywca od 2010 roku. Z powodu pandemii odbył się tylko jeden koncert, bez udziału publiczności, za to transmitowany na żywo w internecie. Pomimo niesprzyjających okoliczności zarówno artyści jak i organizatorzy stworzyli wyjątkowe widowisko, którego wierny zapis oddajemy teraz w ręce słuchaczy.

Na czele Orkiestry stanęli tym razem charyzmatyczni Daria Zawiałow, Igo oraz Król. Nie bali się odważnych i zaskakujących wyborów muzycznych. Wśród nich znalazły się między innymi takie hity, jak \”Bananowy song\” grupy Vox czy \”Zanim zrozumiesz\” Varius Manx, oraz legendarne już utwory, jak \”Korowód\” Marka Grechuty i zespołu Anawa, \”Boskie Buenos\” Maanamu czy \”Płoną góry, płoną lasy\” Czerwonych Gitar. Na płycie Męskie Granie 2020 można usłyszeć również Kasię Nosowską z gościnnym udziałem Maty, Bass Astral x Igo, Darię Zawiałow z zespołem (z gościnnym udziałem Tomasza Organka) oraz Króla, któremu na scenie towarzyszył WaluśKraksaKryzys.

Płyta ukaże się w trzech formatach: CD, LP (w kolorach niebieskim, czerwonym i białym) oraz limitowanej kolekcjonerskiej kasety magnetofonowej.

Tracklista wydawnictwa \”Męskie Granie 2020\”:
1. Świt
2. Byłaś serca biciem
3. Prędko, prędzej
4. Nie stało się nic
5. Boskie Buenos
6. Uważaj na niego
7. Płoną góry, płoną lasy
8. Zanim zrozumiesz
9. W dobrą stronę
10. Korowód
11. Bananowy song
12. Nosowska – Nero (gościnnie Mata)
13. Nosowska – Goń
14. Bass Astral x Igo – Juno
15. Bass Astral x Igo – Druga pomoc (gościnnie Król)
16.. Król – Tuż przed północą (gościnnie WaluśKraksaKryzys)
17. Król – Te smaki i zapachy
18. Daria Zawiałow – Szarówka
19. Daria Zawiałow – Niemiłość (gościnnie Tomasz Organek)