Metallica gra \”Moth Into Flame\” z orkiestrą

6 sierpnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Do sieci trafił utwór \”Moth Into Flame\”, oryginalnie pochodzący z ostatniej studyjnej płyty Metalliki \”Hardwired… to Self-Destruct\” z 2016 roku.

Występy odbyły się 20 lat po oryginalnych show \”S&M\” w 1999 roku, które zapoczątkowały modę na łącznie cięższych brzmień z orkiestracjami. Na \”S&M2\” trafi zapis audio i wideo koncertów z 6 i 8 września 2019, które odbyły się w San Francisco Chase Center. Na wyprzedanych występach pojawiło się 40 tys. fanów z niemal 70 krajów, jak również przedstawiciele mediów.

Premiera wydawnictwa \”S&M2\” zaplanowana jest na 28 sierpnia. Wydawnictwo będzie dostępne w rozmaitych formatach, w tym 4LP, 2CD, DVD i Blu-ray oraz limitowanym boksie kolorowych 4LP + 2CD + Blu-ray z nutami, kostkami do gitary oraz plakatem (między innymi!).

\”S&M2\” to przełomowe wydawnictwo w dorobku Metalliki, zarówno pod względem dźwiękowym, jak i wizualnym. Za produkcję odpowiadają Greg Fidelman, James Hetfield oraz Lars Ulrich. Słynna orkiestra symfoniczna wystąpiła pod batutą Edwina Outwatera, kierowana przez legendarnego muzycznego dyrektora Michaela Tilsona. Za montaż odpowiada Joe Hutching (\”Through The Never\”). W porównaniu z wersją, która była wyświetlana w kinach w październiku 2019, audio i wizuale zostały przeniesione na zupełnie nowy poziom.

Metallica to jeden najważniejszych zespołów metalowych w historii muzyki. Kapela z San Francisco sprzedała na całym świecie 200 milionów płyt. Ostatnie wydawnictwo kwartetu to \”Hardwired…To Self-Destruct\” z 2016 roku.