Metallica gwiazdą Sonisphere

4 grudnia 2013
ok. 2 minut czytania

Fani, którzy zakupią bilety online na nadchodzący Sonisphere w Polsce, zostaną zaproszeni do głosowania i zestawienia setlisty utworów, które zagra Metallica. Zespół daje szansę na stworzenie setlisty marzeń z ponad 30-letniego dorobku, ponad 140 nagranych piosenek.

Tradycyjny zestaw będzie zawierać 17 numerów z największą liczbą głosów fanów, a ponieważ Metallica również czynnie brać będzie udział w zabawie, 18. piosenka będzie zupełnie nowa. Na Metallica.com sympatycy kapeli będą mogli śledzić, jak kształtują się głosy na poszczególne koncerty w europejskich miastach.

– Jesteśmy szczęśliwi, że możemy uwolnić się z czterech ścian studia, by po raz kolejny zagrać dla naszych europejskich oddanych przyjaciół przez kilka tygodni maja i czerwca – powiedział Lars Ulrich. – Dodatkowo fakt, że wszyscy nasi fani wybiorą utwory, które zagramy będzie fantastycznym projektem, następnym poziomem zabawy i zdjęciem obowiązku z moich rąk czyli faceta, który zazwyczaj spisuje setlistę!

Sonisphere Festival w Polsce w 2014 roku odbędzie się 11 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bilety na imprezę będą dostępne w sprzedaży od piątku, 6 grudnia od godziny 10:00 na stronie LiveNation.pl. Cena od 198 złotych.

Założona w 1981 roku przez perkusistę Larsa Ulricha i gitarzystę, wokalistę Jamesa Hetfielda, Metallica stała się jednym z najbardziej wpływowych i popularnych zespołów rockowych w historii. Kwartet sprzedał 110 milionów albumów i gra dla milionów fanów na całym świecie. Zdobyli kilka multiplatynowych albumów, w tym w 1991 za „Metallica” (powszechnie określany jako „Czarny album”) , który w samych Stanach Zjednoczonych rozszedł się w nakładzie 16 milionów egzemplarzy. Ich ostatni longplay, „Death Magnetic”, pokrył się platyną zaledwie sześć tygodni po debiucie na szczycie listy Billboardu w październiku 2008 roku. Ostatnie 18 miesięcy kapela spędziła nad rozwojem i promocją ich przełomowego filmu Metallica – „Through The Never”

Pomysłodawcą festiwalu Sonisphere był Stuart Galbraith, a pierwsza edycja miała miejsce w 2009 roku. Było to 5 jednodniowych imprez i dwudniowa w Knebworth. W Polsce Sonisphere zagościł w 2010 roku. Na lotnisku Bemowo w Warszawie wystąpiła wówczas Wielka Czwórka Thrash Metalu, czyli Anthrax, Megadeth, Slayer i Metallica. Dwie kolejne edycje również odbyły się na Bemowie goszcząc m.in. Iron Maiden, Motörhead, Mastodon, Killing Joke, ponownie Metallicę, Black Label Society, Machine Head czy Gojirę.