Metallica pracuje zdalnie nad nowym albumem

17 czerwca 2020
ok. 1 minuta czytania

Perkusista kapeli, Lars Ulrich, opowiedział, w jakich warunkach powstają nowe piosenki. Oczywiście wszystko odbywa się z zachowaniem dystansu społecznego i z pomocą nowoczesnych technologii.

– Przesyłamy sobie pomysły mailem albo rozmawiamy przez Zoom – powiedział bębniarz gospodarzowi szwedzkiego talk show, Fredrikowi Skavlanowi. – Mamy cotygodniowe spotkania na Zoomie. Pracujemy tak odkąd pandemia zaczęła się w Ameryce, czyli od jakichś 10, 11 tygodni. Na początku po prostu rozmawialiśmy jak się czujemy, co słychać, ale ostatnio zaczęliśmy wymieniać się pomysłami.

Muzycy już obmyślają, jak wiele pracy mogą wykonać, nie przebywając w tym samym pomieszczeniu. – Zawsze polegaliśmy na formacie zespołu – kontynuuje Ulrich. – Kiedy jesteś solistą, bierzesz gitarę czy inny instrument i tworzysz, w naszym przypadku wygląda to trochę inaczej.

Metallica to jeden najważniejszych zespołów metalowych w historii muzyki. Kapela z San Francisco sprzedała na całym świecie 200 milionów płyt. Ostatnie wydawnictwo kwartetu to „Hardwired…To Self-Destruct” z 2016 roku.