Metronomy na Open’erze

3 marca 2014
ok. 2 minut czytania

Angielski kwartet wystąpi na festiwalu po raz pierwszy. W dodatku przywiozą najnowszy, czwarty album „Love Letters”, którego premiera już dokładnie za tydzień, czyli 10 marca.

Po kilku niesamowitych latach, jakie przeżyli Metronomy, mają coraz większe szanse na ponadczasowość. Album z 2011 roku, „The English Riviera”, przeniósł słońce Zachodniego Wybrzeża USA do Wielkiej Brytanii, zdobywając wiele wyróżnień, w tym nominację do prestiżowej Mercury Prize. „The English Riviera” została nazwana „wizjonerską” („NME”), „egzotyczną” („Mojo”), „stylową” („The Times”), „objawieniem” („The Evening Standard”), a magazyn o modzie i-D nawet określił zespół jako „pionierów”. Wyprzedali koncert w prestiżowej londyńskiej Royal Albert Hall, zjeździli wzdłuż i wszerz Europę i Amerykę Północną.

Na nadchodzącym albumie znajdziemy nowe muzyczne inspiracje. Źródłem pierwszego singla, „I’m Aquarius”, był album Diany Ross i The Supremes z 1969 roku, „Let The Sunshine In”, pełen psychodelicznych odlotów i pięknego „shoop-shoop” w chórkach. Nowe utwory Metronomy są odważne i ambitne, ale pozostał w nich słodki smak, z którego zespół słynie. W chwytliwych melodiach czai się melancholia, a gdzieniegdzie można spotkać samotność.

Przypominamy, że wcześniej udział w imprezie potwierdzili m.in. Foster The People, Pearl Jam, The Black Keys, Rudimental, MGMT, Phoenix, Pusha T, Foals, Warpaint, Bastille, Interpol, Haim, Darkside, Earl Sweatshirt i The Afghan Whigs.

Bilety na Open’er Festival do nabycia w Altersklepie oraz w Ticketpro w cenach:

Karnet 4 dni – 550 zł
Karnet 4 dni z polem namiotowym – 630 zł
Karnet weekendowy 2 dni (piątek, sobota) – 350 zł
Bilety jednodniowe – 207 zł