M.I.A. błaga Radiohead o występ na festiwalu Meltdown

22 lutego 2017
ok. 2 minut czytania

Wokalistka skorzystała z Twittera, by poprosić kolegów po fachu o występ na tegorocznej edycji festiwalu. – Wiem, że to mało prawdopodobne, ale ja żyję dla mało prawdopodobnych spraw – proszę, przyjedźcie zagrać na Meltdown – napisała na swoim profilu.

Festiwal odbędzie się w dniach 9-18 czerwca.

Zespół ma w planach europejską trasę, w ramach której wystąpi na gdyńskim Open’erze.

Radiohead to jedna z bardziej wpływowych rockowo-alternatywnych formacji ostatnich lat. Zespół chętnie wzbogaca swe brzmienie i eksperymentuje. Za kluczowe dzieła w ich dorobku uważa się „OK Computer” (1997) i „Kid A” (2000), obydwa wyróżnione Grammy. Płyty Anglików rozeszły się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay kwintetu to „A Moon Shaped Pool” z maja 2016 roku.

M.I.A. naprawdę nazywa się Mathangi „Maya” Arulpragasam, a jej korzenie tkwią na Sri Lance. Jej ojciec był czynnie zaangażowany w ruch Tamilskich Tygrysów, a pozostawiona przez niego rodzina musiała radzić sobie dzieląc los emigrantów w Londynie. Zadebiutowała w 2005 roku płytą „Arular”. Dwa lata później wydała krążek „Kala”. Obydwa zdobyły przychylność krytyków. Jej trzecia płyta to „Maya” (2010), a czwarta ” Matangi” (2013). Z Madonną i Nicki Minaj nagrała piosenkę „Give Me All Your Luvin'”, którą wszystkie trzy zaprezentowały w przerwie meczu Super Bowl. M.I.A. na koncie ma także współpracę z takimi twórcami jak Major Lazer, ASAP Ferg, A$AP Rocky czy Ciara. Ostatni longplay artystki, „AIM”, ukazał się we wrześniu 2016 roku.