M.I.A. znika z Twitttera i Instagramu

2 lipca 2017
ok. 2 minut czytania

Wiosną artystka ostrzegała fanów, że przestanie być na aktywna na Twitterze i usunie profil @MIAUniverse. Okazuje się, że podjęła też decyzję, by nie publikować nic więcej na Instagramie. Zaszczytu dezaktywowania kont dostąpili fani z Polski (Instagram) oraz Francji (Twitter).

W mediach społecznościowych M.I.A. nie tylko promowała swoją sztukę, ale i szczerze wyrażała swe opinie m.in. o Donaldzie Trumpie, Grammy czy Super Bowl i NFL.

M.I.A. naprawdę nazywa się Mathangi „Maya” Arulpragasam, a jej korzenie tkwią na Sri Lance. Jej ojciec był czynnie zaangażowany w ruch Tamilskich Tygrysów, a pozostawiona przez niego rodzina musiała radzić sobie dzieląc los emigrantów w Londynie. Zadebiutowała w 2005 roku płytą „Arular”. Dwa lata później wydała krążek „Kala”. Obydwa zdobyły przychylność krytyków. Jej trzecia płyta to „Maya” (2010), a czwarta „Matangi” (2013). We wrześniu 2016 roku wydała longplay „AIM”. Z Madonną i Nicki Minaj nagrała piosenkę „Give Me All Your Luvin'”, którą wszystkie trzy zaprezentowały w przerwie meczu Super Bowl. M.I.A. na koncie ma także współpracę z takimi twórcami jak Major Lazer, ASAP Ferg, A$AP Rocky czy Ciara.

M.I.A. od ponad dekady niezmiennie zaskakuje i konsekwentnie podąża własną jakże oryginalną na tle dzisiejszej popkultury ścieżką. „Time Magazine” uznał ją za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie, a „Rolling Stones” zaliczył do najważniejszych artystek pierwszej dekady XXI wieku.

Wokalistka była jedną z gwiazd minionego Open’era.