Michael Bolton na dwóch koncertach w Polsce

31 stycznia 2013
ok. 2 minut czytania

Michael Bolton jest autorem tekstów, pisarzem, aktorem i aktywistą. Znany jest jednak przede wszystkim z czterooktawowego głosu i wielkich przebojów. Piosenkarz ma na koncie 53 miliony sprzedanych albumów i singli.

Pierwszą płytę nagrał w wieku zaledwie 22 lat, co zapoczątkowało jego wielką karierę trwającą do dziś. Na początku lat 80. zmienił nazwisko na Bolton i ruszył na podbój świata.

Wielkim sukcesem okazał się album „Soul Provider” z 1989 roku z utworami „How Can We Be Lovers” czy „You Wouldn’t Know Love”. Za piosenkę „How Am I Supposed To Live Without You” Bolton otrzymał nagrodę Grammy, a sama płyta uzyskała status sześciokrotnej platyny.

Kolejny krążek „Time, Love & Tenderness” zdobył jeszcze większe uznanie. 13 milionów sprzedanych egzemplarzy przypieczętowanych ośmiokrotną platyną, dwie nagrody Grammy i dwie American Music Award w kategorii pop/rock – ulubiona płyta i ulubiony artysta oraz superhit – „When a Man Loves a Woman”.

W dorobku Boltona znajdują się nie tylko jego autorskie projekty, ale również interpretacje znanych standardów R&B i pop.

Współpracował z takimi gwiazdami jak Lady Gaga, Diane Warren, Mark Anthony, Joe Cocker, Kanye West, Jay-Z czy Conway Twitty. Jest jednym z nielicznych artystów, który miał okazję pracować z legendarnym Bobem Dylanem, w wyniku czego powstał utwór „Steel Bars”.

W 1997 roku dał się poznać jako pisarz – wydał pierwszą książkę przeznaczoną dla dzieci, następnie jako aktor – zagrał w filmie „High Voltage” oraz w przeboju stacji NBC, serialu „Dwóch i Pół”. Ma na koncie również własną produkcję – film dokumentalny poruszający problem przemocy domowej.

Bilety na koncerty pojawią się w sprzedaży od 4 lutego.