Michael Giacchino komponuje dla dinozaurów

13 maja 2014
ok. 1 minuta czytania

Bohaterowie nowego dzieła ponownie znajdą się na znanej z poprzednich odsłon fikcyjnej wyspie Isla Nublar. Akcja ma rozgrywać się 22 lata po wydarzeniach z oryginalnej części.

– Głównym wątkiem będzie dominacja typu alfa i fakt, że ludzie długo byli gatunkiem alfa – ujawnił niedawno szczegóły fabuły reżyser i współscenarzysta Colin Trevorrow. – Przywróciliśmy jednak do życia dinozaury, które też są gatunkiem alfa. Musimy z nimi współegzystować.

Dinozaury, które zobaczymy na ekranie powstaną w wyniku połączenia animacji komputerowej ze specjalnymi makietami (tak, jak miało to miejsce w przypadku oryginału Stevena Spielberga).

W filmie wystąpią Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Ty Simpkins, Jake Johnson, Nick Robinson, Irrfan Khan, Vincent D’Onofrio, BD Wong, Omar Sy, Judy Greer, Katie McGrath i Lauren Lapkus.

Muzykę do „Jurassic World” skomponuje Michael Giacchino.

Premiera obrazu planowana jest na 12 czerwca 2015 roku.

Michael Giacchino, zdobywca Oscara za muzykę do filmu „Odlot”, w swoim kompozytorskim dorobku ma również takie dzieła jak „Iniemamocni”, „Star Trek” oraz „Super 8″. Ostatnio twórca pracował nad muzyką do”Jupiter: Intronizacja” rodzeństwa Wachowskich i „Ewolucja planety małp” Matta Reevesa.