Michael Jackson raz jeszcze będzie zły

21 maja 2012
ok. 1 minuta czytania

Edycja deluxe składać będzie się z trzech płyt CD, dwóch kolekcjonerskich książeczek ze zdjęciami oraz pierwszego autoryzowanego DVD z trasy promującej longplay. Będzie to zapis koncertu, jaki król popu dał 16 lipca 1988 roku na stadionie Wembley w Londynie przed księciem Karolem, księżną Dianą oraz 72 tysiącami fanów. DVD powstało jako kopia z VHS-a należącego do Jacksona.

Na pierwszym CD znajdzie się zremasterowana wersja oryginalnego „Bad”. Na drugi krążek trafi niepublikowany materiał zarejestrowany w studiu Hayvenhurst. Są to dema piosenek z płyty, jak również dema utworów, które ostatecznie na album nie trafiły, a powstały podczas sesji do „Bad”. Całość uzupełnią remiksy przygotowane przez znanych i cenionych DJ-ów oraz producentów. Trzecie CD wypełni wersja audio koncertu ze stadionu Wembley z 16 lipca 1988 roku.

W sprzedaży pojawi się ponadto standardowa edycja „Bad 25”, na którą złożą się dwie płyty CD. Zawierać ona będzie zremasterowany oryginał oraz krążek z nagraniami demo i remiksami.

Fani będą mogli nabyć również samo DVD oraz winylowy picture disc oryginalnego albumu.

„Bad” był trzecim albumem Michaela Jacksona, za którego produkcję odpowiadał Quincy Jones. Dzieło oryginalnie ukazało się 31 sierpnia 1987 roku.