Michael Kiwanuka bogaczem z supermarketu

6 lipca 2019
ok. 2 minut czytania

W klipie zrealizowanym przez Louisa Bhose’a, Michael Kiwanuka gra pracownika supermarketu, który okazuje się ukrytym bogaczem.

„Money” łączy charakterystyczny, organiczny wokal Kiwanuki, który tym razem eksperymentuje z falsetem oraz radosny, pełen energii disco bit Toma Mischa. Efektem jest żywy, pełen kolorów utwór. Yebba pojawia się w chórkach, a za miks odpowiada laureat Grammy, Russell Elevado (D’Angelo, Kamasi Washington).

– Kiedy słyszysz „Money” po raz pierwszy, odbierasz znaczenie tej piosenki dosłownie – jak bardzo pragniesz bogactwa – mówi Kiwanuka. – Z każdym kolejnym przesłuchaniem dostrzegasz jednak drugie dno: to kawałek o tym, jak bardzo miłość do pieniędzy może być niebezpieczna.

– Jestem fanem Michaela od kilku lat, więc możliwość współpracy jest dla mnie bardzo ekscytująca. Podczas sesji nagraniowych odkryliśmy, że obaj mamy olbrzymią słabość do disco z lat 80., więc postanowiliśmy pójść w tym kierunku – dodaje Tom Misch. – Wyszło nam bardzo sprawnie. Produkowanie tego kawałka było czystą przyjemnością. Wokal Michaela jest zabójczy. Wielki szacunek również dla YEBBY, Tobie Trippa za instrumenty smyczkowe i Russella Elevado za świetny miks.

Przez ostatnie kilka miesięcy, Kiwanuka kilkakrotnie sugerował, że wraca do studia, by pracować nad następcą „Love & Hate” (2016). Drugi album muzyka zapewnił mu numer jeden na listach przebojów oraz pierwszą w karierze nominację do nagrody BRIT. „Money” otwiera nowy rozdział w karierze artysty.

Tom Misch debiutował w kwietniu 2018 albumem „Geography” wydanym we własnym labelu Beyond The Groove. Krążek zadebiutował na 8. miejscu najpopularniejszych płyt w Wielkiej Brytanii, a gościnnie na płycie pojawili się m.in. Loyle Carner, De La Soul i Goldlink.