Mick Jagger jako milioner bez skrupułów

26 października 2020
ok. 2 minut czytania

Po przeczytaniu scenariusza filmu \”Obraz pożądania\” Mick Jagger uznał, że świetnie pasuje do postaci Cassidy’ego. – Jest czarującą, ale raczej pełną złej woli osobą. Chociaż mam chyba najmniej czasu ekranowego i tak czułem, że w jego ramach będę w stanie pokazać, kim jest Cassidy – mówi muzyk.

Rockman i jeden z najpopularniejszych brytyjskich muzyków i kompozytorów wszech czasów, znany wszystkim kultowy wokalista The Rolling Stones nie wahał się więc gdy reżyser Giuseppe Capotondi przyjechał do Londynu i zaproponował mu właśnie tę rolę.

Dla Micka Jaggera to nie pierwsza przygoda ze światem filmu. Muzyk zagrał główną rolę w \”Przedstawieniu\” w reżyserii Donalda Cammella i Nicolasa Roega, tytułową rolę Neda Kelly\’ego w produkcji Tony\’ego Richardsona, a także był jednym z ważniejszych bohaterów filmu science fiction \”Freejack\” Geoffa Murphy\’ego.

Filmografia Jaggera obejmuje także małe rólki w adaptacji \”Piętna\” Seana Mathiasa z 1997 czy też w \”Grze w słowa\” w reżyserii George\’a Hickenloopera. Pojawił się także w dramacie \”Enigma\”, opowiadającym historię z II wojny światowej, w reżyserii Michaela Apteda. Był jednocześnie współproducentem tego ostatniego filmu. Jego firma, Jagged Films, wyprodukowała dokument \”Being Mick\”, Rolling Stones w blasku świateł\” Martina Scorsese, a także biografię Jamesa Browna \”Get On Up\” i dokument nagrodzony Peabody Award \”Mr. Dynamite\” w reżyserii laureata Oscara Alexa Gibneya.

Jagger jest współautorem oryginalnego filmu \”Long Play\”, który ostatecznie adaptowano w HBO w postaci serialu \”Vinyl\”. Mick Jagger zrealizował ten projekt wspólnie z Martinem Scorsese. Obecnie rozwija projekty w Warner Bros i Paramount, w tym \”The Man Who Invented Rock and Roll\”, na podstawie opowiadania Sama Phillipsa oraz produkcję filmu o Jerrym Lee Lewisie, a także dokument o masakrze na uniwersytecie w Kencie.

Ekscentryczny milioner Cassidy (Mick Jagger) niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z uwodzicielską i tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę. James przyjmuje zlecenie i wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.