Midge Ure wystąpi w Warszawie

15 lutego 2014
ok. 2 minut czytania

Midge Ure, który dołączył do Ultravox w 1980 roku, nagrywając i komponując utwory na album „Vienna”, w znacznym stopniu wpłynął na uformowanie się nowego wówczas stylu w muzyce, wywodzącego się z post-punk i new wave, który następnie został nazwany new romantic. Następne płyty formacji m.in. „Rage in Eden” (1981), „Quartet” (1982) oraz „Lament” (1984) ugruntowały pozycję zespołu jako jednego z współtwórców najważniejszych dokonań w muzyce rock i pop, jakimi bez wątpienia było pojawienie się new romantic czy synth-popu w pierwszej połowie lat 80.

W roku 1985 artysta wydał pierwszy solowy longplay „The Gift”, z którego pochodzi przebój „If I Was”, który osiągnął szczyt listy przebojów w UK oraz w innych krajach Europy. W tym samym roku Ure wspólnie z Bobem Geldofem skomponowali utwór „Do They Know It’s Christmas?” będący zaczynem koncertów charytatywnych na rzecz głodującej Afryki – Live Aid.

W roku 2008 ku ogromnemu zaskoczeniu i radości setek tysięcy fanów na całym świecie, ogłoszono wiadomość o reaktywacji Ultravox po 23 latach. Zespół wyruszył w trasę koncertową. Natomiast w roku 2012 ukazał się świetnie przyjęty album „Brilliant” – pierwszy po 28 latach w oryginalnym składzie.

Podczas warszawskiego koncertu fani z pewnością będą mogli usłyszeć wiele niezapomnianych utworów jak „Dancing With Tears In My Eyes”, „The Voice”, „Hymn”, przepiękny „Vienna”, a także „If I Was”, „Call Of The Wild”, „Cold, Cold Heart” czy „Breathe”.

Bilety w przedsprzedaży w cenie 120 zł dostępne są na Eventim.pl oraz we wszystkich salonach Empik i Media Markt na terenie całej Polski.

W dniu koncertu bilety w cenie 140 zł w klubie Progresja.