Mietall Waluś przypomina: „Dziewczyny nie palcie marihuany”

20 listopada 2017
ok. 2 minut czytania

Numer pierwotnie wydany był w 2002 roku na debiutanckim albumie alternatywno-rockowej formacji Negatyw zatytułowanym „Paczateraz”.

– To moja ulubiona piosenka koncertowa obok takich utworów z debiutu, jak „Amsterdam” czy „Lubię Was Dziewczyny” – opowiada Mietall Waluś. Były jednymi z najważniejszych piosenek tego albumu a fani alternatywnego rocka w tamtych czasach bardzo dobrze kojarzyli ten oryginalny kawałek. Wierzę, że dziś nie będzie inaczej.

Nagrania „Dziewczyny nie palcie marihuany” w świeżym wydaniu można wysłuchać poniżej.

W nowej odsłonie utwór promuje podwójną płytę Mietalla Walusia „Dwie dekady”. Zestaw, który ukaże się 30 listopada 2017 roku, zawierać będzie też 20 innych utworów. Materiał zostanie wydany w formie klasycznego, podwójnego box CD oraz podwójnego winyla, które wzbogacone będą o nagrany w Abbey Road 7-calowy singel „Potrzebuję rewolucji”. W dniu premiery płyty zostanie zaprezentowany teledysk do nagrania „Potrzebuję rewolucji”.

Rockowa grupa Negatyw powstała w 1998 roku w Mysłowicach. Wypromowała się teledyskiem i piosenką „Amsterdam” na początku 2001. W ramach promocji materiału, zespół zagrał jedną z najdłuższych klubowych tras koncertowych w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Odbyła się ona pod nazwą”Big Star Paczatarez Tour” i objęła blisko 60 występów. Kolejne albumy Ślązaków to „Pamiętaj” (2004) oraz „Manchester” (2005). Po dłuższej przerwie zespół wrócił z krążkami „Virus” (2010) a następnie „Albinos” (2014).

Mietall Waluś znany jest ponadto z projektów Lenny Valentino (z Arturem Rojkiem), Penny Lane (z Wojciechem Kuderskm) czy Warsaw Bombs (z Muńkiem Staszczykiem). W 2007 roku wydał solowy album „Magazine”.