Mietek Szcześniak pokazuje „Poczekaj”

25 listopada 2016
ok. 1 minuta czytania

To drugi utwór promujący świeżo wydany album wokalisty, „Nierówni”. Na krążek trafiły utwory oparte na tekstach księdza Jana Twardowskiego.

Zamierzenie artysty było proste: podzielić się wierszami ks. Twardowskiego, przenosząc je z serc do głów i na usta, żeby można było je śpiewać, tańczyć (!), śmiać się i płakać. Niewymuszenie i po prostu – jak to u Twardowskiego. Opracowane przez Szcześniaka wiersze opowiedziane są językiem kompozycji nawiązujących do akustycznej, lekkiej i pełnej słońca muzyki brazylijskiej – bossanovy, samby, chorinjo, sao.

Za realizację wideo odpowiada Jędrzej Guzik. Klip, w którym widzimy starszą parę wykonującą codzienne czynności, można obejrzeć tutaj.

Longplay „Nierówni” miał premierę 18 listopada.

Mietek Szcześniak to piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. Na koncie ma przebój „Dumka na dwa serca” z Edytą Górniak. Ponadto Zaśpiewał w duetach z Anną Jurksztowicz, Majką Jeżowską, Kayah, Anną Marią Jopek, Lorą Szafran czy Natalią Kukulską. Jego poprzednia płyta to „Songs from Yesterday” nagrana z Krzysztofem Herdzinem.