Mike Patton zabiera w doskonałe miejsce

16 lutego 2008
ok. 1 minuta czytania

Album będzie zapisem ścieżki muzycznej do filmu pod tym samym tytułem. Za reżyserię odpowiada Derrick Scocchera.

20-minutowy obraz nawiązuje stylistyką do powojennych „czarnych filmów”. Bohaterami opowieści są dwaj podejrzani mężczyźni, próbujący pozbyć się zwłok.

Na nowej płycie znajdzie się nie tylko cała ścieżka dźwiękowa z produkcji, ale również kompozycje, które nie zmieściły się w ostatecznej wersji dzieła. Ogółem, wybrany przez Pattona materiał audio jest dwa razy dłuższy, niż sam film.

W nowym dziele muzyk jak zwykle połączył ze sobą wiele różnych stylistyk. Oprócz inspiracji płynącej z twórczości artystów takich, jak Ennio Morricone czy John Barry, Patton sięgnął również po elementy popu i ragtime’u, nawiązując jednocześnie do brzmienia projektu Fantômas.

Nowy album oraz DVD z czarno-białą produkcją ukażą się nakładem wydawnictwa Ipecac Recordings.

Derrick Scocchera jest jednym z założycieli wytwórni Fantoma Films, specjalizujących się w reedycjach rzadkich, kultowych filmów na DVD.

Mike Patton zdobył sławę dzięki współpracy z zespołami Faith No More, Tomahawk, Fantômas czy Mr. Bungle. Ostatnia płyta, której współtwórcą jest wokalista to longplay „Anonymous” Tomahawka z czerwca 2007 roku.

29 lutego w warszawskim klubie Proxima Mike Patton wystąpi z Christianem Fenneszem. Bilety na koncert kosztują 85 złotych.