Miley Cyrus znów śpiewa Metallicę. Reedycja \”Czarnego albumu\” i album pełen coverów

22 czerwca 2021
ok. 3 minut czytania

Premiera \”The Black Album\” w zremasterowanej wersji oraz \”The Metallica Blacklist\” zaplanowana jest na 10 września (fizyczne i cyfrowe wydanie \”The Black Album\” oraz cyfrowe wydanie \”The Metallica Blacklist\”). Fizyczna wersja \”Blacklist\” trafi do sprzedaży 1 października.

Już teraz można posłuchać pierwszej zapowiedzi \”The Metallica Blacklist\”: \”Nothing Else Matters\” wykonanego w epickim składzie – Miley Cyrus, WATT, Elton John, Yo-Yo Ma, Robert Trujillo, Chad Smith. W serwisach cyfrowych pojawił się też utwór \”Enter Sandman\” w interpretacji Juanesa.

Remaster czarnego albumu promują natomiast \”Enter Sandman (Remastered)\”, \”Enter Sandman (Live at Tushin Airfield\”) oraz \”Enter Sandman (July 12th, 1990 Demo)\”.

100% zysków ze sprzedaży \”The Metallica Blacklist\” trafi do 52 organizacji charytatywnych.
\”Czarny Album\” to jeden z największych sukcesów komercyjnych i artystycznych wszech czasów. Po premierze w 1991 album zatytułowany po prostu \”Metallica\” zapewnił grupie #1 w co najmniej 10 krajach, w tym cztery tygodnie z rzędu na szczycie list sprzedaży w USA. Single \”Enter Sandman\”, \”The Unforgiven\”, \”Nothing Else Matters\”, \”Wherever I May Roam\” oraz \”Sad But True\” rozbrzmiewały w każdej stacji radiowej i telewizyjnej. Album spotkał się nie tylko z ciepłym przyjęciem fanów, ale też krytyków. Regularnie, aż do dziś, ukazuje się na przeróżnych podsumowaniach najlepszych albumów wszech czasów. W ciągu 30 ostatnich lat nie było wydawnictwa w tym gatunku, które pobiłoby rekordy sprzedaży czarnego albumu.
Reedycja z okazji 30-lecia zawiera remaster dźwięku w najwyższej jakości i jest dostępny w kilku formatach: 1CD, 3CD, 2LP, Deluxe Box Set (6LP, 14CD, 5DVD). \”Blacklist\” ukaże się na 4CD i 7LP.

\”The Metallica Blacklist\” to znacznie więcej niż tribute album. To celebracja niesłabnącego wpływu albumu \”Metallica\” na kolejne generacje artystów. To także jeden z najbardziej ambitnych projektów przygotowanych przez team zespołu. Do \”Blacklist\” zaproszono ponad 50 artystów reprezentujących niesamowicie różnorodny zakres gatunków, pokoleń, kultur, kontynentów i nie tylko. Każdy z nich zaprezentował własną i wyjątkową wizję ulubionego utworu z czarnego albumu.

\”The Metallica Blacklist\” to przypomnienie, dlaczego album sprawił, że Metallica trafiła do głównego nurtu oraz nowy wgląd w uniwersalne i ponadczasowe kompozycje. Na kompilację trafili artyści wykonujący country, elektronikę, hip-hop, punk, indie, rocka, metal, pop… Każdy z artystów nie tylko użyczył swojej kreatywności, ale także wybrał organizację charytatywną, której konto zasili część wpływów ze sprzedaży \”Blacklist\” – podzielone na równo z fundacją Metalliki All Within My Hands.

\”The Metallica Blacklist\” to hołd pozbawiony limitów. Wśród artystów coverujących utwory z czarnego albumu znaleźli się zarówno ci, którzy dzielili z grupą scenę, jak i ci, których nie było jeszcze na świecie w momencie premiery krążka. Muzycy z \”Blacklist\” często mają w teorii niewiele wspólnego ze sobą, ale łączy ich jedno: pasja do muzyki i uwielbienie do Metalliki. 1 album, 12 utworów, 53 coverów.

Wydawnictwo \”The Metallica Blacklist\” będzie dostępna w formatach 4CD, 7LP i cyfrowym. Wszystkie zyski ze sprzedaży zasilą w podziale po połowie: organizację wybraną przez artystę coverującego oraz fundację All Within My Hands, założoną przez zespół w 2017 roku.