Miliard dla Bon Jovi

1 lipca 2021
ok. 1 minuta czytania

Grupa Jona Bon Jovi osiągnęła sukces za sprawą piosenki i klipu \”It\’s My Life\”. Utwór był głównym singlem z albumu \”Crush\” z 2000 roku, jednak wideo trafiło na YouTube dopiero 16 czerwca 2009 roku. Za reżyserię wideo odpowiada Wayne Isham, który dla kapeli nakręcił wcześniej \”In These Arms\”, \”Bed Of Roses\” czy \”Someday I\’ll Be Saturday Night\”.

W trakcie trwającej ponad trzy dekady kariery, od założenia w 1983, Bon Jovi uplasował się wśród rockowej monarchii i został wprowadzony zarówno do Rock & Roll Hall of Fame, jak również Songwriters Hall of Fame. Z ponad 130 milionami sprzedanych albumów na całym świecie i długą listą hitów, tysiącami koncertów w ponad 50 krajach dla ponad 35 milionów fanów oraz zarobkami z koncertów przekraczającymi miliard dolarów w ciągu ostatniej dekady, Bon Jovi jest jednym z najważniejszych rocknadrollowych zespołów.

Ostatni longplay bandu z New Jersey to \”2020\” z października 2020 roku.

Ponad miliard odsłon na YouTube mają też takie rockowe hity jak \”November Rain\” i \”Sweet Child o\' Mine\” Guns N\' Roses, \”Bohemian Rhapsody\” Queen, \”Smells Like Teen Spirit\” Nirvany, \”Zombie\” The Cranberries i \”Numb\” Linkin Park.