Miliarder z marzeniami Jude Law

12 stycznia 2004
ok. 1 minuta czytania

Kiedy w 1971 roku dwudziestoletni Branson zakładał swój pierwszy sklep muzyczny marki Virgin, nie spodziewał się zapewne, że osiągnie tak spektakularny sukces. Obecnie paryski oddział Virgin Megastore jest drugą po Luwrze najczęściej odwiedzaną tamtejszą atrakcją turystyczną, zaś mocną więź emocjonalną z marką Virgin deklaruje aż 70 procent Brytyjczyków.

Bronson po stworzeniu muzycznego kolosa zaczął jednak marzyć o czymś innym, niż życie prezesa wielkiej korporacji. W latach 80. zasłynął jako pomysłodawca różnego rodzaju ekstremalnych wyczynów. Najpierw na super szybkiej łodzi pobił rekord czasu, w jakim udało się przepłynąć Atlantyk. Następnie kilka razy próbował przelecieć balonem na ciepłe powietrze przez ocean. Udało mu się to w 1987 roku. Pięć lat później Branson sprzedał swoją firmę koncernowi EMI za miliard dolarów.

Film powstanie na podstawie biografii Bransona, „Losing My Virginity”. Projekt, którego budżet określono na 50 milionów dolarów, sfinansuje studio Crystal Sky. Zdjęcia zaplanowano na 2004 rok w Anglii i Japonii. Oprócz Jude’a Law wśród kandydatów do głównej roli wymieniani są także Brad Pitt i Colin Farrell.

Sam Richard Branson, choć uczestniczy w przygotowaniach do produkcji nie chce wypowiadać się na temat konkretnych aktorów, choć przyznaje, że kandydaci robią na nim wrażenie. – Byłbym szczęśliwy gdyby którykolwiek z tych panów zagrał mnie – mówi Richard Branson. – Oczywiście tylko wtedy, gdy nadal będzie przystojny.