Milky Wishlake zapowiada „Wait For Us”

11 lutego 2016
ok. 2 minut czytania

Albumu „Wait For Us” ukaże się 26 lutego nakładem Nextpop.

Zestaw promuje nagranie tytułowe. Klip do utworu z choreografią Soni Egner został wyprodukowany przez Silver Frame. Reżyserem i autorem scenariusza jest Aleksandra Terpińska, a autorem zdjęć Marcin Łaskawiec. W rolach głównych wystąpili tancerze Sonia Egner i Michał Góral. Teledysk dostępny jest również w polskiej wersji językowej („Nie ma nas”). W nagraniu singla oprócz Milky’ego (wokal, piano) udział wziął Łukasz Moskal – perkusista współpracujący m.in. z Zakopower, Kasią Nosowską i Fiszem.

Wideo „Wait for Us” można sprawdzić tutaj.

Na płycie „Wait For Us” znajdzie się 10 utworów pop z domieszką elektroniki, neo-soulu i muzyki klubowej, w których przewija się styl lat 80. i 90. Gościnnie pojawią się również wokaliści – inna podopieczna Nextpop – Oly. oraz Dawid Podsiadło. Nagrania powstały w studio Nextpop pod okiem Roberta Amiriana.

Pod tym adresem znajduje się zapowiedź dzieła z fragmentami wszystkich utworów z krążka.

Pod pseudonimem Milky Wishlake kryje się pochodzący ze Śląska producent, wokalista, kompozytor i pianista, 27-letni Kamil Zawiślak. Zadebiutował pod koniec 2014 roku samodzielnie wyprodukowaną, 20-minutową EP-ką „Five Contemporary Songs”. Skończył konserwatorium w Rotterdamie w klasie fortepianu jazzowego, co zaowocowało powstaniem formacji Quantum Trio i albumem „Gravity”. Laureat m.in. I nagrody na festiwalu Eurosong 2013, Muzyka na Plan 2014 (festiwal filmów niemych z oprawą muzyczną wykonywaną na żywo) oraz wyróżnienia na Festiwalu Młodych Talentów 2014. Wśród inspiracji Milky wymienia przede wszystkim dokonania takich zespołów i artystów jak Queen, Kendrick Lamar, Björk i Talk Talk, z kolei dziennikarze stawiają go obok Sohna, Burial czy How To Dress Well. Wystąpił na Spring Break, Liveurope Showcase w warszawskiej Stodole oraz dwukrotnie na Open’er Festival.