Milla Jovovich debiutuje jako reżyserka klipu Sohna

8 września 2016
ok. 2 minut czytania

Dla aktorki znanej z takich filmów jak „Resident Evil” czy „Piąty element”, klip do „Signal” jest debiutem w roli reżysera. Para wspólnie pracowała nad koncepcją teledysku, będącym jednym długim, monochromatycznym ujęciem, w którym wystąpiła także sama Jovovich.

– Gdy odkryłam Sohna, od razu zakochałam się w jego głosie i muzyce – opowiada gwiazda kina. – Słuchałam jego płyty dosłownie przez kilka tygodni i od razu poczułam wizualne połączenie z tą muzyką. Gdy grała muzyka, widziałam w mojej głowie obrazy i po raz pierwszy miałam pragnienie reżyserowania. Miesiąc później zaczęliśmy o tym rozmawiać i Sohn wysłał mi „Signal”, który całkowicie mnie oczarował. Piękno i surowa energia tej piosenki, harmonie… Wszystko, co kocham w muzyce było w tej piosence.

Czarno-białe, pełne emocji wideo można obejrzeć tutaj.

– Wysłałem Milli trochę mojej nowej muzyki, gdy była w Paryżu. Porozmawialiśmy przez telefon i miała tę swoją piękną wizję, jak „Signal” mógłby wyglądać od strony wizualnej – dodaje artysta. – Od razu było wiadomo, że jest idealną osobą, aby wprowadzić to w życie i tak narodziła się prawdziwa współpraca między przyjaciółmi i artystami. Skończyło się na niesamowicie emocjonalnym obrazie nakręconym w jednym ujęciu, który po prostu zwalił mnie z nóg, już gdy widziałem go na żywo. Jako aktorka i reżyser Milla przełożyła serce muzyki na język obrazu.

„Signal” jest pierwszym wydawnictwem Sohna od czasu udanego debiutu, płyty „Tremors” z 2014 roku. Skomponowany i nagrany w Wiedniu, Londynie i Los Angeles „Signal” otwiera nowy rozdział w twórczości muzyka, zachowując dźwiękową bujność, która zapewniła mu uznanie jako twórcy i producentowi.

Christopher Taylor, jak naprawdę nazywa się Sohn, to przede wszystkim multiinstrumentalista i producent. Już pierwszy singel („The Wheel” z 2012 roku) przyniósł mu uznanie i zainteresowanie portali Pitchfork i The Fader. Dzięki debiutanckiemu albumowi „Tremors” (kwiecień 2014), który ukazał się nakładem legendarnej wytwórni 4AD, rezydujący w Wiedniu Anglik stał się jednym z najbardziej ekscytujących artystów sceny elektronicznej.

Milla Jovovich ostatnio zajęta była na planie kolejnej odsłony „Resident Evil – „Ostatni rozdział”. Premiera planowana jest na 2017 rok.