Miłosny duet Magdy Umer z Januszem Gajosem

14 października 2015
ok. 2 minut czytania

Wydawnictwo promuje singel „Pa-role” z udziałem Janusza Gajosa. Numer inspirowany jest wielkim przebojem z lat 70. Inspirowany, bo już po pisowni tytułu widać, że jest to coś innego niż cover. „Pa-role” w wykonaniu Umer i Gajosa, z tekstem napisanym przez Andrzeja Poniedzielskiego, to zupełnie nowa, pełna błyskotliwego humoru kompozycja. Kawałka można posłuchać pod tym adresem.

– Chyba w 1972 roku był to wielki przebój w całej Europie – opowiada Magda Umer. – Śpiewali Mina Mazzini i Alberto Lupo. Ale od kiedy zaśpiewała to Dalida i zamruczał Alain Delon (po francusku oczywiście), stała się ta piosenka wielkim światowym przebojem. Alain Delon wyznawał miłość szeregiem kwiecistych słów, a Dalida odpowiadała mu – parole parole parole, czyli słowa słowa słowa (w języku Szekspira – words, words, words). Autor polskiego „przekładu” Andrzej Poniedzielski lubi i umie bawić się słowami, co widać, słychać i czuć. A Janusz Gajos jest nie tylko wielkim aktorem, ale także moim serdecznym, wakacyjnym kolegą i bardzo mu dziękuję za tę wspólną zabawę.

Na nadchodzącej płycie „Duety – „Tak młodo jak teraz…” pojawią się też inni goście: aktorzy – Krystyna Janda, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Piotr Machalica i Maciej Stuhr; piosenkarze i muzycy – Anna Maria Jopek, Stanisław Sojka, Wojciech Waglewski, Grzegorz Turnau, Artur Andrus, i Janusz Strobel, a także Jeremi Przybora oraz dziennikarz Wojciech Mann.

Ponadto na albumie znalazła się piosenka zaśpiewana z Jackiem Kleyffem podczas koncertu w Teatrze Polonia.

Na „Duetach” usłyszymy między innymi kompozycje przyjaciół Magdy Umer – Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, a także Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Wołka czy Wojciecha Waglewskiego. Warto zwrócić uwagę na aranżacje, w których pojawiają się bossa nova, tango czy echa piosenki francuskiej. Całości dopełnia klasyczny skład, dobrego jazzowego combo w składzie perkusja, kontrabas i fortepian, wspomagany przez gitarę, skrzypce i instrumenty dęte.

Janusza Gajosa ostatnio można było podziwiać w obrazie Małgorzaty Szumowskiej „Body/Ciało”.