Miss May I wystąpią w Warszawie

28 września 2017
ok. 2 minut czytania

Dekadę istnienia, która wypada w 2017 roku, ekipa Miss May I postanowiła uczcić w swój ulubiony sposób, czyli objeżdżając świat z koncertami. Powód do podróży po świecie to nie tylko jubileusz. W 2017 roku premierę miała bowiem szósta płyta kapeli z Ohio, „Shadows Inside”. A wszystko zaczęło się dzięki pasji do muzyki, jaką przejawiała piątka kumpli z miasteczka Troy – Levi Benton, Justin Aufdemkampe, BJ Stead, Jerod Boyd i Ryan Neff. Ostatni z wymienionych na pewien czas pożegnał się z Miss May I, ale powrócił na łono zespołu, w którym zaczynał muzyczną karierę.

Miss May I mają bardzo rozwinięty etos pracy, więc już parę miesięcy po powstaniu nagrali i wydali własnym sumptem EP-kę „Vows For A Massacre”. Rok 2009 przyniósł debiut w pełnym wymiarze czasowym, zatytułowany „Apologies Are For The Weak”. Przełom w karierze kapeli nastąpił w 2014 roku, kiedy premierę miała płyta „Rise Of The Lion”, która dotarła do wysokiego, 21 miejsca na liście „Billboardu”.

Miss May I przetrwali spadek zainteresowania metalcore’em, ponieważ nie wykonują go w postaci czystej, płaczliwej, schematycznej, lecz świetnie mieszają z rasowym, thrash metalem. No i na żywo wypadają kapitalnie, co na pewno przyczyniło się do ich sporej popularności. Warto dodać, że ich kawałek „Forgive And Forget” znalazł się na soundtracku do filmu „Piła 6”, a „Apologies Are For The Weak” w grze wideo „Saints Row: The Third”.

Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu.