Miuosh gra pop z Nosowską, Organkiem i Bajm

18 lutego 2017
ok. 1 minuta czytania

Jak zapewnia muzyk, dzieło przełamuje schematy myślenia o muzyce hip-hopowej. Prace nad krążkiem trwały 2 lata. Efektem jest płyta nad wyraz eklektyczna i pełna niestandardowych rozwiązań. Na poziomie tekstów, mamy do czynienia z układającą się w całość intrygującą historię.

Zabawa konwencją i eksperymentowanie zaczynają się na poziomie warstwy muzycznej, za którą oprócz Miuosha, odpowiadają także Michał Fox Król, Smolik, Myslovitz i Maciej Sawoch (SOXSO/JÓGA). Miuoshowi towarzyszą również wokaliści, którzy do tej pory nie byli kojarzeni z rapem – między innymi: Katarzyna Nosowska, Tomek Organek, Piotr Rogucki, Bajm oraz Natalia Ptak i itsmisslilly. Jest zatem trochę eterycznie i trochę rockowo.

Oto tracklista:
01. Nie
02. Neony Feat. Soxso
03. Produkcja
04. Perseidy
05. Koniec Feat. Myslovitz, Itsmisslilly
06. Nisko
07. Tramwaje i Gwiazdy Feat. Kasia Nosowska
08. Kawa i Papierosy Feat. Organek
09. Miasto Szczęścia Feat. Bajm
10. Traffic Feat. Piotr Rogucki
11. Tu Feat. Soxso

Dzieło można zamawiać pod tym adresem. https://www.mymusicshop.pl/pl/p/Preorder-Miuosh-POP.-CD-plakat-POP.ticket/1304

Miuosh niedawno zrealizował swoją wersję przeboju „To wychowanie” grupy T. Love. Klip dostępny jest tutaj.

Miuosh, właściwie Miłosz Paweł Borycki, to polski raper i producent muzyczny. Karierę zaczynał w grupie Projektor. Największy sukces odniósł za sprawą solowych płyt „Piąta strona świata” (2011, platyna) i „Prosto przed siebie” (2012, podwójna platyna). Jego dorobek zamyka album „Historie” zrealizowany z okazji 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego z Andrzejem Smolikiem i Natalią Grosiak.