Miuosh już nie rapuje

10 czerwca 2021
ok. 2 minut czytania

Miuosh nieustannie zaskakuje i zdawać by się mogło, że suspens to coś, co go nakręca. Nadchodzi album rapera bez rapowania, ale nadal z jego duszą (teksty) i sercem (muzyka). \”Pieśni współczesne\” to projekt, w którym zaangażowanych zostało ponad 140 osób w tym niezwykły i uznany w Europie Zespół Pieśni i Tańca \”Śląsk\”, Bela Komoszyńska, Ralph Kamiński, Natalia Grosiak, Miuosh, Jakub Józef Orliński, Igor Herbut, Tomasz Organek, Julia Pietrucha, Król czy duet Kwiat Jabłoni.

Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które jednak śmiało sięgają do tradycji ludowych tożsamych \”Śląskowi\”, a podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominając o szacunku dla tradycji. W aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego, nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii. Wydawnictwo zapowiada nagranie \”Doliny\” (feat. Jakub Józef Orliński, Marcin Wyrostek).

Dla liczącego niemal 80 lat Zespołu \”Śląsk\”, który miał okazję koncertować w 44 krajach na 5 kontynentach, to pierwszy taki projekt. Dla Miuosha, który swoimi symfonicznymi projektami-koncertami z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia potrafił zapełnić największy stadion w Polsce, to również nowa przestrzeń.

2021 to rok w którym przypada dwudziesta rocznica działalności muzycznej Miuosha. Z tej okazji muzyk ogłosił trasę koncertową.

Oto harmonogram trasy:
26 czerwca – Szczecin
10 lipca – Warszawa
11 lipca – Poznań
16 lipca – Katowice
17 lipca – Kraków
7 sierpnia – Lublin
8 sierpnia – Gdańsk
13 sierpnia – Olsztyn