Miuosh z młodymi śląskimi zespołami

4 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

W wyniku tych kooperacji powstała płyta „URB4N”, czyli muzyczna mieszanka inspirowana kulturową różnorodnością stale zmieniających się Katowic. Na krążku usłyszymy muzyczne kompozycje, które nadają rytm miastu.

– „URB4N” jest wyjątkowym przedsięwzięciem, ponieważ połączył ludzi z Katowic i stworzył nowy nurt muzyki miejskiej – komentuje Miuosh. – Udało nam się uchwycić charakter tego miasta i jego brzmienie. Fajnie, że Libero jako nowe miejsce w Katowicach od początku dobrze wpisuje się w miasto.

Inicjatorem projektu jest Libero – miejsce powstające na południu Katowic, gdzie spotykają się zakupy, sport, kultura, rozrywka i…muzyka.

Wszystkie utwory z płyty będzie można bezpłatnie pobrać online. Album ukaże się również w limitowanej edycji na płycie winylowej.

Miuosh, właściwie Miłosz Paweł Borycki, to polski raper i producent muzyczny. Karierę zaczynał w grupie Projektor. Największy sukces odniósł za sprawą solowych płyt „Piąta strona świata” (2011, platyna) i „Prosto przed siebie” (2012, podwójna platyna). Jego poprzedni album to „Historie” zrealizowany z okazji 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego z Andrzejem Smolikiem i Natalią Grosiak. Jego najnowszy album „Pop” ukazał się 17 marca.