Miuosh ze Śląskiem

31 marca 2020
ok. 2 minut czytania

W związku z nietypową sytuacją, w której wszyscy znaleźliśmy się z dnia na dzień, artyści na całym świecie zmuszeni są zmienić swoje plany – zarówno te związane z koncertami, jak i dotyczące premier nowych albumów czy singli. Nie inaczej dzieje się na naszej rodzimej scenie, czego przykładem jest dzisiejsza premiera nowego numeru Miuosha, który niedawno zaprezentował nowy album zatytułowany „Powroty”

Utwór „Dom” początkowo miał mieć premierę w czerwcu tego roku. Jest to efekt niepowtarzalnej współpracy katowickiego muzyka z legendarnym Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk, który został stworzony przy okazji obchodów 100-lecia Powstań Śląskich. Autorska kompozycja Miuosha nawiązuje tekstowo do pieśni ludowej mówiącej o okolicach, z której pochodzi i w której się wychowywał, a które w oryginale od lat znajduje się w repertuarze „Śląska”.

– Oddaję w Wasze ręce coś, co dla mnie, osobiście, jest pewnego rodzaju spełnieniem. Nie miałem odwagi marzyć o takiej współpracy – mówi Miuosh. – Zmieniamy nasze plany, po to, żeby dać Wam trochę dobrej energii w czasach, kiedy tak zyskała na wartości. Zostańcie z nami w „Domu”.

Raper zapowiada jednocześnie, że to nie koniec nowości i zaskoczeń z jego strony. Być może kolejne z nich, lub sam utwór „Dom”, wiążą się z zapowiedzianym niedawno przez Miuosha powrotem do współpracy z NOSPR, o którym informował kilka dni temu na Facebooku.