Miyavi jesienią w Warszawie

22 czerwca 2015
ok. 2 minut czytania

Miyavi to jedna z największych gwiazd j-rocka, j-popu oraz japońskiej odmiany glam rocka.

Jego stylu nie da się jednak łatwo zaszufladkować, gdyż artysta bezustannie się zmienia, zarówno pod względem muzycznym, jak i stylistycznym. Swoją twórczość artysta określa jednym wyrażeniem – „neo visualizm”. Niezliczone metamorfozy, ciągłe poszukiwanie czegoś nowego, innowacyjność, fenomenalne umiejętności gry na gitarze oraz to, co można nazwać „japońskością”, jest wizytówką Mijaviego.

Karierę rozpoczął jako gitarzysta zespołu Dué le Quartz, występując pod pseudonimem Miyabi. Po rozpadzie grupy zmienił pseudonim na Mijavi i skupił się na działalności solowej. Już w miesiąc od ostatniego koncertu zagranego z Dué le Quartz w sprzedaży pojawił się debiutancki longplay Japończyka „Gagaku” (2002). Przełomem był jednak pochodzący z 2005 roku krążek „Miyavizm”, dzięki któremu muzyk zaczął regularnie gościć na listach przebojów, a na koncertach (w tym w legendarnym tokijskim Budokanie) gromadzić tłumy. W krótkim czasie ten wszechstronny artysta (wokalista, gitarzysta, klawiszowiec, producent, kompozytor, a także od paru lat szef własnej wytwórni płytowej J-Glam, Inc.) zdobył w Japonii ogromną popularność i stał się idolem nastolatek.

W kwietniu 2015 roku do sprzedaży trafił najnowszy album Mijaviego – „The Others”. Materiał z tego krążka, jak i największe przeboje usłyszymy już 11 października podczas koncertu w Stodole.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 24 czerwca, o godzinie 10:00.

Wejściówki dostępne będą w cenie 140 zł (płyta) i 190 zł (balkon).