Moby radzi Trumpowi, żeby zrezygnował

17 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

– Po prostu złóż rezygnację. Zdecydowanie lepiej odejść samemu i zachować resztkę godności niż zostać postawionym w stan oskarżenia i stracić wszystko – czytamy w tweetcie Moby’ego adresowanym do Trumpa.

Muzyk twierdzi, że prezydent dopuścił się zdrady, ujawniając tajne informacje Rosjanom.

Moby nie po raz pierwszy otwarcie zaatakował Trumpa. Nowojorczyk razem z zespołem The Void Pacific Choir nagrał utwór „Little Failure” („mała porażka”), w którym wytyka obecnemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych, że jest rasistą i mizoginem, a przede wszystkim małą porażką.

14 października ukazał się album „These Systems Are Failing” zrealizowany pod szyldem Moby & The Void Pacific Choir. Poprzedni regularny album Amerykanina to „Innocents” z października 2013 roku. W lutym 2016 artysta wypuścił dzieło „Long Ambients 1: Calm. Sleep” zawierające 4 godziny muzyki. W czerwcu 2016 roku ukazał się zestaw „Music From Porcelain”, czyli przypomnienie płyty „Porcelain” dopełnione ulubionymi nagraniami Moby’ego. Całości towarzyszył pamiętnik.

Oprócz działalności muzycznej, Moby słynie z działalności charytatywnej. Wspiera ruchy pracujące na rzecz Afryki, Tybetu czy przeciwko przemocy domowej. Jest zadeklarowanym weganinem i intensywnie promuje ruchy broniące praw zwierząt.