Mocna zapowiedź albumu \”Psycho\” Zuzy Jabłońskiej

9 października 2020
ok. 1 minuta czytania

– Boimy się tego, czego nie znamy – mówi Zuza Jabłońska – ale to nas nie usprawiedliwia. Dziwnie się zachowuję? Boisz się mnie? Nie rozumiesz? \”Powiedz mi to w twarz\” – takie wyzwanie rzuca nam wszystkim debiutująca albumem pt. \”Psycho\” 17-letnia wokalistka z zespołem Tourette\’a.

Niekontrolowane tiki, niezidentyfikowane dźwięki, każdy jej ruch są jak \”Spacer po linie\”, bo zawsze istnieje ryzyko, że ktoś wokół nie zrozumie, nie będzie nawet próbował… Lęk budzi agresję i hejt.

A ona w jednym ze swoich utworów, pt. \”Wisła\” śpiewa – \”kumam ich tak jak nikt, a oni mnie niekoniecznie\” – dlatego nagrała ten krótki film. Dla wykluczonych i wykluczających.

Dodatkowo dziś w serwisach cyfrowych pojawiła się akustyczna wersja singla \”Wisła\”, która znajdzie się na wersji deluxe albumu. To właśnie w klipie do tej piosenki Zuza poruszała tematy odmienności oraz tolerancji. Artystka zabrała głos w ważnej sprawie społecznej, odnosząc się do szykanowania wśród młodych. https://umusicpl.lnk.to/ZuzaJWislaAcoustic