Mocne przesłanie Stormzy\’ego

9 września 2020
ok. 1 minuta czytania

Animowany klip premierowo został zaprezentowany w brytyjskich szkołach. W wideo pojawiają się odniesienia do raperki Little Simz czy piłkarza Marcusa Rashforda, a także nawiązania do ruchu Black Lives Matter. Całość dedykowana jest pamięci zmarłego niedawno Chadwicka Bosemana. Za reżyserię odpowiada Taz Tron Delix, który inspirował się czerwcowymi protestami w Londynie

– Nie możemy ignorować tego, co się dzieje – komentuje Delix. – O tym jest ta piosenka i o to chodzi Stormzy\’emu. On tam był, protestował z innymi.

Zanim w lutym 2017 roku Stormzy wydał debiutancki album \”Gang Signs & Prayer\” (który ostatecznie pokrył się platyną i dotarł do 1. pozycji brytyjskiego notowania), mało kto nazywał go najbardziej obiecującym raperem na Wyspach. Jego drugi longplay, \”Heavy Is the Head\”, ukazał się w grudniu 2019 roku i w Wielkiej Brytanii zdobył złoty status. Wywodzący się ze sceny niezależnej, zaangażowany społecznie i politycznie raper za sprawą ubiegłorocznego występu na Glastonbury stał się jedną z najbardziej inspirujących postaci brytyjskiej popkultury. Korzystając ze statusu gwiazdy festiwalu, poruszył na scenie ważne współczesne problemy, w tym kwestię niesprawiedliwości wobec młodych czarnoskórych dzieci krzywdzonych przez stronniczy system sprawiedliwości.