Mono wystąpi w Warszawie

8 września 2014
ok. 1 minuta czytania

Założony w 1999 roku w Tokio kwartet przez lata ugruntował sobie pozycję w ścisłej światowej czołówce post-rocka. Grupa ma na koncie siedem albumów, z których największą sławę przyniósł im wydany w 2009 roku krążek „Hymn To The Immortal Wind”.

Jesienią w Warszawie grupa będzie promować aż dwa nowe albumy. 24 października ukażą się płyty „The Last Dawn” i „Rays Of Darkness”. Pierwsza z nich – inspirowana minimalistycznymi ścieżkami dźwiękowymi i shoegaze’m – ma jak dotychczas ujmować słuchaczy pięknymi, delikatnymi melodiami, natomiast „Rays of Darkness” ma być „najbardziej mrocznym albumem w karierze zespołu”.

W roli supportu pojawi się Helen Money. Pod tym pseudonimem ukrywa się awangardowa wiolonczelistka, Alison Chesley. Artystka ma na koncie trzy albumy. Nagrywany pod okiem Steve’a Albiniego ostatni krążek – „Arriving Angels” – zebrał wiele pochlebnych recenzji. Chesley udziela się także często gościnnie na innych albumach. Zagrała na ponad 150 płytach takich artystów jak m.in. Mono, Broken Social Scene, Russian Circles, Disturbed i Anthrax.

Bilety: 45 zł (przedsprzedaż) / 55 zł (w dniu koncertu).