Monty Python szykuje się na porażkę reprezentacji Anglii

9 czerwca 2014
ok. 1 minuta czytania

Utwór w wykonaniu Erika Idle znany jest z filmu „Żywot Briana”. Teraz w tekście pojawiły się nowe słowa odnoszące się do udziału reprezentacji Anglii w turnieju w Brazylii. Komicy jednak nie wróżą Trzem Lwom sukcesów i radzą, by posłuchać piosenki, kiedy „Anglia pojedzie i zawiedzie”.

Mundialowy kawek można sprawdzić pod tym adresem. Numer dostępny jest również na iTunes.

Tego lata Pythonowie, czyli John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones i Michael Palin, w londyńskiej 02 Arenie dadzą swój prawdopodobnie ostatni wspólny show na żywo. W Polsce fani absurdalnego humoru będą mieli okazje zobaczyć retransmisje tego ponad 3-godzinnego spektaklu. Pokazy „Monty Python Live (mostly)” w wybranych kinach Cinema City odbędą się 6, 8 i 10 sierpnia.

30 czerwca z okazji 25-lecia premiery w sprzedaży pojawi się reedycja płyty „Monty Python Sings”. W zestawie pod zmodyfikowanym tytułem „Monty Python Sings (Again)” znajdzie się pięć dodatkowych piosenek.

Monty Python to legendarna grupa komediowa założona pod koniec lat 60. Największym sukcesem komików był ich autorski serial „Latający Cyrk Monty Pythona”, emitowany w stacji BBC od 1969 do 1974 roku. Grupa nakręciła też cztery pełnometrażowe filmy, m.in. „Żywot Briana” (1979) i „Sens życia według Monty Pythona” (1983).