Morrissey na dwóch koncertach w Polsce

26 sierpnia 2014
ok. 1 minuta czytania

Morrissey jako były wokalista The Smiths dzięki poetyckim tekstom, pełnym romantycznego niepokoju, wyobcowania społecznego i ciętego dowcipu związał się mocno z liczną grupą podobnie jak on wrażliwej i zniechęconej młodzieży.

W 1988 roku wydał pierwszą solową płytę zatytułowaną „Viva Hate”. Po spokojnym okresie na przełomie tysiącleci, Morrissey powrócił na scenę muzyczną w 2004 roku z albumem „You Are the Quarry”, którego sukces udowodnił, że artysta pozostaje jedną z ważniejszych postaci alternatywnego rocka.

Magazyn muzyczny „NME” określił Morrisseya „jednym z najbardziej wpływowych artystów w historii”, a „The Independent” stwierdziło: „Wiele gwiazd musi umrzeć, aby osiągnąć status ikony, zaś Morrissey osiągnął ten status za życia”.

Morrissey w zeszłym roku, wydał autobiografię, która na Wyspach odniosła ogromny sukces. Później nagrał swój dziesiąty krążek „World Peace Is None Of Yor Business”, który w 2014 trafił na sklepowe półki. Album to kwintesencja osobowości Morrisseya. Płyta pełna jest sarkazmu, melancholii, prowokacji i sprzeczności.

Bilety w cenach od 149 zł dostępne na Stodola.pl i LiveNation.pl.