Morrissey na Twitterze

18 września 2017
ok. 1 minuta czytania

Profil @officialmoz został stworzony 17 września, ale na razie poza zdjęciem muzyka, linkiem do oficjalnej strony oraz Facebooka, nie ma na nim jeszcze żadnych wpisów. Niemniej, w niespełna dobę od uruchomienia, konto Anglika obserwowało już ponad 15 tysięcy osób.

Niemniej, należy pamiętać, że w 2014 roku, przy okazji wydania „World Peace is None Of Your Business”, także powstał rzekomy profil artysty, okazało się jednak, że nie jest to jego oficjalne konto.

„Low In High-School” ukaże się jeszcze w tym roku, dokładnie 17 listopada. Materiał powstawał w studiach La Fabrique w Francji oraz Forum Studios Ennia Morricone w Rzymie. Nad brzmieniem czuwał Joe Chiccarelli, znany ze współpracy z Frankiem Zappą, The Strokes, Beckiem czy The White Stripes.

Morrissey w latach 1982 – 1987 stał wraz z Johnnym Marrem na czele zespołu The Smiths, który do dziś uważany jest za jeden z najbardziej wpływowych na angielskiej scenie alternatywnej. Od 1988 roku z powodzeniem kontynuuje muzyczną karierę jako solista. W lipcu 2014 roku ukazał się jego 10. album, „World Peace Is None Of Your Business”. Jest znanym i zaciekłym obrońcą praw zwierząt.

W 2017 roku premierę miał film „England Is Mine”, będący biografią Morrisseya. W roli głównej wystąpił Jack Lowden („Dunkierka”).